ile Medyum

Saç Büyüsü

Saç Büyüsü Nedir? 

Saç büyüsü isminde de belli olacağı üzere saç teli ile uygulanmakta olan bir büyü çeşididir. Saç büyüsünün diğer isimleri ise saç tel büyüsü ve düğümlenmiş saç kılı büyüsü olarak geçmektedir. Saç büyüsünün birden çok çeşidi ve uygulama amacı bulunmaktadır. Bu büyü hem kara büyü kategorisinin sınıfında, hem de ak büyü kategorisinin sınıfında yer almaktadır. Kara büyü kategorisinde ki özellikleri; bir kişiyi başka bir kişiye ya da kendinize karşı aşık etmek, bir kişinin basiretini bağlamak, bir kişinin kısmetini ya da rızkını bağlamak gibi kötü emelli kullanılabilmektedir.

Ak büyü kategorisinde ki özellikleri ise; evli çiftlerin aralarında ki aşk ve sevgi bağını daha da güçlü bir hale getirmek, evlenmek üzere olan kişilerin önüne çıkacak olan olumsuz durumları bertaraf etmek gibi iyi niyetli emelli olarak da saç büyüsü uygulanabilmektedir. Ancak bu büyü genel olarak aşk ilişkilerini daha da kuvvetli bir hale getirebilmek üzere tercih edilmektedir. Saç büyüsünün gerçek amacı ise aşk ve sevgidir. Bu nedenden ötürü saç büyüsünün ak büyü kategorisinde ki etkisi kara büyü kategorisinde ki etkisine nazaran daha kuvvetlidir. 

Saç Büyüsü Nasıl Yapılmaktadır? 

Saç büyünün yapımında kesinlikle aşk büyüsü sınıfından anlayan bir medyum ya da büyücü tercih edilmesi gerekmektedir. Saç büyüsünü genellikle ermeni asıllı medyum ya da büyücüler uygulamaktadır. Lakin bu büyü ilmine vakıf olan hemen hemen her dinler büyücüler ya da medyumlarda saç büyüsünü yapabilmektedir. Bizler ise siz değerli okurlarımıza bu yazımızda saç büyüsünün ak büyü kategorisinde ki özelliği olan evli çiftlerin aralarında ki aşk ve sevgi bağını kuvvetlendirmek üzere olan yapımından bahsetmeye çalışacağız. 

İlk olarak evli olan çiftlere ait birer adet sağlam saç teli gerekmektedir. İkinci olarak evli çiftlere ait olan şahsi fotoğrafları, ortak bir karede yer aldıkları fotoğrafları gerekmektedir. Bu fotoğraf telefon yolu ile de gönderilip, renkli yazıcıdan çıktısı da alınabilmektedir. Üçüncü olarak çiftlere ait ortak kullandıkları şahsi eşyaları ve kişisel eşyaları gerekmektedir (toka, yüzük, çanta, cüzdan, elbise parçası, vs). Dördüncü olarak çiftlerin annelerinin isimleri, annelerinin doğum tarihleri, babalarının isimleri, babalarının doğum tarihleri, çiftlerin kendi doğum tarihleri gibi bilgiler gerekmektedir. Beşinci olarak ise çiftlerin birer adet, birisi erkeğin namına, diğeri bayanın namına olacak şekilde adak kurban kesmesi gerekmektedir. Bu kurbanlardan erkeğin namına kesilecek olanın keçi, kadının namına kesilecek olanın ise koyun olması daha uygun olacaktır. Altıncı olarak büyü işlemini gerçekleştirecek olan büyücünün ya da medyumun bir takım envanterleri, bilgileri ve materyalleri büyü öncesi edinmesi gerekmektedir. Bu materyallerin, bilgilerin ya da envanterlerin neler olduğu ile alakalı bilgileri, saç büyüsünün uygulanışını anlatırken göreceksiniz. 

Öncelikle saç büyüsünün yapımının gerçekleştirileceği ortam mezarlığa yakın bir yerde, açık ve ormanlık bir alan olması gerekmektedir. Büyünün uygulanacağı gün ise Perşembe gününü Cuma gününe bağlan gece, saat 03:00 olması gerekmektedir. İlk olarak medyumun kendisini enerji aleminden büyü için teşrif edecek olan ruhani varlıkların, yani cinlerin kötü olanlarının emellerine maruz kalmaması için koruma çemberine alması gerekmektedir. İkinci olarak evli çiftlerin ortak fotoğrafları ve kendilerine ait olan şahsi fotoğraflarının arka boş bölümüne yine çiftlerden alınmış olan şahsi bilgiler içerisinde defne yaprağının özü bulunan özel bir mürekkepli kalem yardımı ile işlenmelidir.

Üçüncü olarak fotoğrafların her birisi üst üste koyulup, rulo şekline getirildikten sonra ilk önce kadının, daha sonra ise erkeğin saç telleri ile sarılması gerekmektedir. Tabi bu arada hem resimlerin arka bölümüne saç büyüsü için gerekli olan ritüellerin işlenmesi gerekirken, hem de bu büyünün gerçekleşmesine uygun olan tılsımlı sözcüklerinde büyücü ya da medyum tarafından söylenmesi gerekmektedir. Dördüncü olarak çiftlerden alınmış olan ortak kullandıkları şahsi eşyada çiftlerin saç telleri ile sarılmış olan fotoğrafların üzerine eklendikten sonra kesilen adaklardan önce koyunun, daha sonra da keçinin derisinden bir bölüm ile sıkıca sarılması gerekmektedir. Tabi ki bu derilerin üzerlerine de defne yaprağının özü bulunan mürekkep ile bazı bilgilerin eklenilmesi gerekmektedir. Beşinci olarak ise çiftlerin kesmiş olduğu kurbanlıklardan erkeğin kendi namına kesilen keçinin bir bölümünü çiftler yemek üzere alacak, bir bölümü erkek kadının akrabalarına yemeleri için teslim edecek, bir bölümünü fakir ve yoksullara verecek, bir bölümünü ise medyum ya da büyücüye bırakacak.

Aynı durumlar kadının namına kesilen kurbanlık koyun içinde geçerliyken, bu kez kadının erkeğin tarafına koyunun etinden bir bölümünü teslim etmesi gerekmektedir. Bu kurbanlıkların etlerin en ufak bir bölümü dahi ziyan edilmeden kadın ve erkek (evli çiftler) tarafından yenildikçe birbirlerine daha sıkı, aşk ve sevgi dolu bir hale gelecekler. Son olarak ise yapılan bu saç büyüsü çiftlerin aşk dolu muhabbeti ve sevgileri ölene dek daim kalabilmesi için daha önce vefat eden evli çiftlerin kabristanına kadın bir yere gömülmesi gerekmektedir.